• 2 grudnia 2021

Kapelusze są wspaniałymi i bardzo niedocenianymi dodatkami. Dzięki nim każdy strój wygląda automatycznie stylowo i spójnie. Jeśli jednak są noszone w niewłaściwy sposób, mogą zmienić uroczy wygląd w bałagan. Wiele kobiet czuje się onieśmielonych perspektywą noszenia kapelusza, ponieważ nie są pewne, jaki typ kapelusza powinny założyć i jak go właściwie nosić. Wbrew powszechnemu przekonaniu, bardzo łatwo jest stworzyć z każdego rodzaju kapelusza super stylowy look.


via

1. Weź pod uwagę porę roku

via

Na wszystko jest odpowiedni czas i miejsce, co oznacza, że noszenie plażowego kapelusza z szerokim rondem w środku zimy nie jest najlepszym wyborem. O ile w wielu przypadkach można sobie pozwolić na noszenie ubrań spoza sezonu, to zazwyczaj jest to dość oczywiste, gdy próbujesz założyć kapelusz, który nie pasuje do pogody.

Jeśli uwielbiasz czapki, spróbuj zamienić swoją zimową czapkę na lżejszy beret w cieplejszych miesiącach. Jeżeli nie chcesz się rozstać ze swoim plażowym kapeluszem z klapkami we wrześniu, pociesz się, zamieniając go na fedorę jesienią i zimą. Te zmiany są łatwe do wykonania i pomogą Ci pozostać w sezonie z wyborem kapelusza przez cały czas.

2. Zastanów się nad długością swojego zamka

via

Jeśli chodzi o kapelusze, długość Twoich włosów ma znaczenie. To, czy masz krótkie, długie, czy też pośrednie włosy, nie przesądza o tym, czy możesz nosić dany rodzaj kapelusza. Długość Twoich włosów oznacza jedynie, że musisz nosić kapelusz w taki sposób, by pasował do Twojej obecnej fryzury.

Jeżeli masz bardzo krótkiego boba lub fryzurę pixie, zawsze noś kapelusze daleko do tyłu głowy, pod kątem, aby nie wyglądać jakbyś w ogóle nie miała włosów. Średniej długości fryzury świetnie współgrają z kapeluszami fedora, ponieważ bez trudu równoważą się nawzajem. Większość kapeluszy pasuje do długich fryzur. Długie włosy mogą jednak wyglądać pod kapeluszem na zbyt ciężkie i pełne objętości. Noś je wyprostowane lub upnij kilka włosów do tyłu, aby zachować równowagę.

3. Odpowiednia stylizacja włosów

via

Warto zwrócić uwagę na to, jak układasz włosy w zależności od noszonego kapelusza. Niektóre rodzaje kapeluszy dodają objętości i lepiej wyglądają w połączeniu z bardziej stonowanymi fryzurami. Inne mogą sprawić, że włosy będą wyglądały płasko i najlepiej pasują do fryzur o większej objętości.

Jeżeli chcesz dodać objętości czapce lub beretowi, podkręć włosy lub przedziel je na dwa warkocze, co nada im uroczego i dziwacznego wykończenia. Aby zachować gładkie wykończenie pod czapką z daszkiem, fedorą lub kapeluszem z szerokim rondem, wyprostuj włosy lub pozostaw je naturalne.

4. Ubierz się w górę lub w dół

via

Kapelusz automatycznie nadaje ton Twojemu strojowi. Czapki sprawiają, że każdy strój wydaje się bardziej swobodny, podczas gdy fedory mogą nadać mu profesjonalny wygląd. Pamiętaj o tym planując swój strój, do którego będziesz nosić kapelusz.

Jeżeli chcesz dopasować się do klimatu swojego kapelusza, upewnij się, że ubierzesz się odpowiednio. Jednakże, jeżeli wolisz, możesz nosić czapkę w wersji wyższej lub niższej. Sparuj czapkę ze spódnicą lub dopasowanym blezerem, aby nadać jej nieco bardziej profesjonalny wygląd. Ubierz fedorę do podartych dżinsów i luźnego, zwiewnego t-shirtu.

5. Zachowaj prostotę

via

Twój kapelusz powinien być głównym elementem Twojego stroju. Zachowaj prostotę pozostałych elementów stroju, aby nie odwracać uwagi od kapelusza.

Najlepiej jest nosić kapelusz w jednolitych kolorach, nawet jeśli nie ma on żadnych ciekawych wzorów. Biżuteria powinna być delikatna i nie powinna zawierać dużych dodatków ani kolczyków. Niech Twój kapelusz skradnie show.

6. Zwróć uwagę na dopasowanie

via

Niezwykle ważne jest, aby kupić kapelusz, który jest dobrze dopasowany, aby uniknąć niechlujnego wyglądu. Kapelusz nigdy nie powinien być zbyt luźno dopasowany do głowy. Upewnij się, że wybrałeś kapelusz, który dobrze przylega do głowy i jest bezpieczny, nawet gdy go przekrzywiasz.

7. Bądź kreatywny

via

Noszenie kapelusza to świetny sposób, aby w prosty sposób nadać wyrazu swojemu ubiorowi. Nie bój się wyjść poza schematy i kreatywnie podejść do wyboru kapelusza. Nie powinnaś ograniczać się do fedory i czapki z obawy, że będziesz wyglądać nie na miejscu.

Jeśli uwielbiasz futrzane czapki, weź jedną z nich z półki. Czapki z daszkiem nie muszą ograniczać się do sceny; dodaj ją do swojego wyglądu, aby uzyskać kapryśne wykończenie. Bez względu na to, jaki rodzaj kapelusza wybierzesz, użyj go, aby dodać sobie pewności siebie i wyrazić swój niepowtarzalny styl.

Kapelusze mogą zmienić każdy prosty strój w pełną stylizację. Wykorzystaj moc przemiany kapeluszy i użyj ich, aby dodać blasku i stylu do każdego stroju.

Top