• 2 grudnia 2021

W zeszłym roku straciłem telefon z Androidem przez złodzieja. Straciłem nie tylko urządzenie, ale także wiele ważnych danych, które miałem w nim zapisane, co przysporzyło mi wielu problemów. Ale przez to wszystko, dostałem również dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy o tym, co zrobić, gdy straciłem telefon i jak zapobiec lub zminimalizować możliwość utraty jakiegokolwiek urządzenia, które mogę posiadać w przyszłości.

Ten post będzie obejmował dwie części. Pierwszą z nich jest to, co powinieneś zrobić natychmiast po odkryciu, że twoje urządzenie zaginęło lub zostało skradzione. Kroki będą obejmować sposoby na znalezienie urządzenia, i zabezpieczyć wszelkie wrażliwe dane, które są zawarte w tym urządzeniu.

Następnie przejdziemy do środków zapobiegawczych, które możesz podjąć (w przyszłości i teraz), aby zabezpieczyć swoje urządzenie.

Sprawdźmy to.

Pomocy, zgubiłem mój telefon!

Istnieją cztery rzeczy, które możesz zrobić natychmiast po odkryciu, że twoje urządzenie z Androidem nie może być nigdzie znalezione:

  • Śledź swojego Androida
  • Zabezpiecz swoje konta
  • Zablokuj kartę SIM
  • Odłącz swoje konta na Androida

1. Śledź Androida

Istnieje wolny i łatwy sposób, aby zlokalizować swoje urządzenie z systemem Android, i to jest za pomocą Menedżera urządzeń Android. Nie musisz mieć to zainstalowane w telefonie pierwszy do pracy. Wystarczy przejść na stronę i zalogować się za pomocą konta Google, które zostało użyte do zalogowania się do urządzenia z systemem Android.

Ostatnia lokalizacja urządzenia zostanie Ci pokazana z dokładnością do około 20 metrów. Dostaniesz również jak daleko urządzenie jest od Ciebie, i jego ostatni czas online.

Na tej stronie można również zablokować urządzenie, zrobić to pierścień (aby łatwiej było go zlokalizować, jeśli jest w pobliżu) lub w ostateczności, wymazać dane masz na urządzeniu, aby zapobiec kradzieży tożsamości lub utraty jakichkolwiek ważnych informacji.

Sprawdź: Znajdź mój telefon.

2. Zabezpiecz swoje konta

Prawdopodobnie masz swoje e-maile, sieci społecznościowe, grupy wiadomości wszystko na (utracone) urządzenie. Konieczne jest, aby zabezpieczyć wszystkie nasze konta, logując się za pomocą innego urządzenia i zmieniając ich hasła. Dotyczy to również Twojego głównego konta Google.

  • zarządzaj swoim kontem

Zmieniając główne hasło Google, każda nieupoważniona osoba korzystająca z Twojego telefonu nie będzie miała dostępu do Twoich osobistych kont, kontaktów, aplikacji i innych informacji.

  • nie mogę się zalogować

Wiedz, że zmiana hasła Google nie wpłynie na Twoje wysiłki zmierzające do zlokalizowania urządzenia za pomocą Menedżera urządzeń Android (w kroku 1). Po zmianie hasła nadal możesz śledzić Androida, zablokować lub zdalnie wymazać dane z telefonu.

Czytaj więcej na: https://lokalizo.pl

smartfon

3. Zablokuj swoją kartę SIM

Zaleca się, aby zablokować kartę SIM nie tylko w celu zapobiegania nadużywania przywilejów połączeń, ale także dlatego, że aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak Whatsapp i Line, używają numeru telefonu do weryfikacji konta.

Jeśli zapisałeś się na dwuetapową weryfikację dostępu do kont takich jak e-mail, będziesz musiał odzyskać prawo własności do swojego numeru telefonu. Twój operator telefoniczny pomoże Ci w odzyskaniu numeru, na nowej karcie SIM, po zablokowaniu karty, która znajduje się w utraconym telefonie.

4. Odłącz swoje konta

Jest to mniej pilne, ale krok, który musisz zrobić wszystko tak samo. Odłącz swoje konta z utraconego urządzenia, aby zatrzymać proces synchronizacji na Androida.

Na przykład, jeśli używasz Dropbox na Androida, odłącz to urządzenie od konta za pośrednictwem strony internetowej, przechodząc do strony bezpieczeństwa konta, a następnie znajdując swoje urządzenie na liście i klikając przycisk "x". Będziesz musiał to zrobić dla wszystkich usług, które połączyłeś ze swoim urządzeniem, jedna po drugiej.

Aby dowiedzieć się więcej, przejdź na: http://Lokalizo.pl

Top