• 2 grudnia 2021

Inteligentne zegarki lub smart zegarki, jak sama nazwa wskazuje, są znacznie inteligentniejsze niż ich mechaniczni poprzednicy. Ten gadżet zawiera wiele przydatnych funkcji, które mogą znacznie ułatwić życie ich użytkownikom. Są również stylowym dodatkiem.

Smartwatch a bransoletka?

Bransoletka fitness to dość wąsko ukierunkowane urządzenie. Jej celem jest obliczanie takich wskaźników jak liczba wykonanych kroków, tętno, spalone kalorie, fazy snu za pomocą wbudowanych czujników (akcelerometr, pulsometr, żyroskop, sensor GPS). Te dane są zapisywane na inteligentnej bransoletce i umożliwiają śledzenie aktywności przez cały dzień. Zegarki fitness są przydatne dla tych, którzy uprawiają sport, dbają o kondycję i chcą, aby ich styl życia był bardziej mobilny. Tracker przyda się do prowadzenia statystyk, monitorowania własnych wyników i zwiększania poziomu motywacji. Funkcjonalność tych urządzeń jest znacznie szersza niż rejestrowanie aktywności fizycznej i monitorowanie stanu organizmu. Niektóre modele smartwatchów mogą z powodzeniem zastąpić urządzenie multimedialne i komunikacyjne, zachowując wszystkie funkcje bransoletek fitness i znacznie je rozszerzając.

Korzyści ze smartwatcha

Na takim zegarku zawsze możesz sprawdzić dokładny czas. Dodatkowo ma on inne funkcje. Jest zatem rozwinięciem klasycznego zegarka. Dodatkowo taki zegarek zawsze świetnie prezentuje się na nadgarstku.

Nawigator na Twoim nadgarstku

Podczas korzystania z aplikacji do poruszania się po nieznanym terenie nie zawsze wygodnie jest patrzeć na mapę, a smartwatche mogą rozwiązać ten problem. Na przykład produkty Apple wibrują, aby powiedzieć właścicielowi, czy ma skręcić w lewo, czy prawo.

mężczyzna ze smartwatchem na ręku

Pomoc w znalezieniu smartfona lub kluczy

Każdy z nas przynajmniej raz zgubił klucze, lub smartfon. A znalezienie zagubionych rzeczy okazuje się zwykle bardzo trudne. Smartwatche mogą rozwiązać ten problem. W tym celu większość gadżetów ma odpowiednią funkcję. Aby ją zaimplementować, wystarczy podłączyć urządzenie do zegarka.

Funkcje trackera fitness

Smartwatch może przejąć podstawowe funkcje trackera fitness. Co więcej, taki gadżet oferuje znacznie więcej funkcji fitness niż zwykły tracker, więc jeśli myślisz o zakupie zwykłej bransoletki, możesz ją zastąpić smart zegarkiem. W ten sam sposób będą liczyć kalorie i kroki, mierzyć puls i intensywność obciążenia, śledzić czas trwania i jakość snu. Ponadto funkcje te są tutaj efektywniejsze - w większości przypadków do sterowania nie będzie trzeba synchronizować urządzenia z aplikacją na smartfonie. Niektóre smartwatche są całkowicie wodoodporne, więc możesz z nimi pływać czy brać prysznic.

Wiadomości i połączenia

Nie musisz już za każdym razem wyjmować smartfona z kieszeni, kiedy dostaniesz sms czy chcesz odebrać połączenie telefoniczne. Aby komunikacja, odbieranie połączeń i wiadomości były tak proste, jak to tylko możliwe, wystarczą inteligentne zegarki. Dzięki temu twoje ręce będą wolne podczas uprawiania sportu, w sytuacjach, w których niesienie czegoś innego jest niewygodne lub wręcz niemożliwe. Niektóre gadżety mają również obsługę głosową i inne niezbędne funkcje. Upraszcza to nasze codzienne życie. Choć smartwatche nie mogą całkowicie zastąpić smartfona, ale są w stanie chwilowo przejąć jego funkcje.

Top